Apartamenty ze SPA

Apartamenty ze SPA

Apartamenty ze SPA

Przeglądasz kolejne oferty apartamentów ze SPA, ale nie wiesz, na którą z nich się zdecydować? Podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy wyborze i jak wybrać najlepszą spośród wielu dostępnych.

8 aspektów, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze apartamentu ze SPA

  • Lokalizacja – sprawdź, gdzie mieści się wybrany przez ciebie obiekt i jak blisko jest z niego do centrum, sklepu czy innych interesujących cię miejsc. Radzimy, by zarezerwować nocleg najbliżej nich jak tylko się da i tym samym zaoszczędzić czas i pieniądze na dojazdach. Osobom planującym pobyt w górskim kurorcie z zamysłem szusowania, rekomendujemy zatrzymanie się w apartamentach ze SPA w pobliżu stoku i/lub wyciągu, by po wyjściu z budynku móc od razu oddać się ulubionej rozrywce. To samo tyczy się terenów nadmorskich i przyjeziornych. Najlepiej zdecydować się na pobyt w miejscu, z którego w kilka minut dotrzesz na plażę.

  • Wyżywienie – dowiedz się, jak wygląda kwestia wyżywienia. Czy na miejscu serwowane są posiłki, czy można je zamówić lub stołować się w pobliskiej restauracji (np. w hotelu tuż obok) czy nie ma takiej opcji? Z reguły w mieszkaniach na wynajem krótkoterminowy obecny jest aneks kuchenny wraz z pełnym wyposażeniem, więc można bez problemu przyrządzić posiłki lub je podgrzać. Kwestia szczególnie istotna, jeśli na wyjazd wybierasz się z dziećmi i trzeba przygotowywać dla nich jedzenie lub mleko.

  • Wyposażenie – tu wiele zależy od waszych oczekiwań, ale jedno jest pewne – jeśli już decydujesz się na pobyt w apartamencie, wybierz na tyle przestronny, by każdy znalazł w nim kąt dla siebie. Obowiązkowy element to osobna łazienka. Dobrze też by w mieszkaniu była wydzielona sypialnia, która zapewni odrobinę więcej prywatności. Możecie też położyć w niej dzieci, a sami wieczorem trochę odetchnąć, oglądając TV w salonie.

Oferta zabiegowa – pobyt w apartamentach ze SPA zapewni ci możliwość korzystania z zabiegów pielęgnacyjnych i różnorakich masaży. Jeśli już decydujesz się na pobyt w takim miejscu, przejrzyj – chociażby pobieżnie – co znajduje się w ofercie. Sprawdź, czy propozycja obejmuje zabiegi odpowiadające twoim/waszym preferencjom i na jakich produktach pracuje się w gabinecie.

  • Cena (w tym zniżki i pakiety specjalne) – porównaj ceny za osobę/dobę w kilku obiektach i wybierz najlepszą z ofert. Przy okazji zorientuj się, czy możesz liczyć na specjalne zniżki albo czy w danym terminie obowiązują pakiety specjalne. W wielu z nich gwarantowane są rabaty za wcześniejszą rezerwację, a w okresie około świątecznym i sylwestrowym można skorzystać z atrakcyjnych ofert i przy okazji nieco zaoszczędzić.

  • Atrakcje dla dzieci – obowiązkowy punkt, jeśli wyjeżdżacie całą rodziną. Dobrze by w miejscu waszego zakwaterowania funkcjonowała strefa zabaw lub figloraj. Jeśli nie będą dostępne na terenie budynku, ustalcie, czy zostaną wam udostępnione gdzieś indziej. Coraz częstszą praktyką staje się zapewnianie gościom apartamentów dostępu do hotelowych atrakcji. Być może będzie tak w przypadku wybranej przez was oferty. Tego typu atrakcje pomogą wypełnić dzieciom wolny czas, a wam dadzą chwilę wytchnienia. Są też nieocenione przy niesprzyjającej pogodzie, gdy aktywność fizyczna na zewnątrz nie wchodzi w grę.

  • Dostęp do rozrywek – ten podpunkt bezpośrednio łączy się z powyższym. Sprawdźcie na stronie internetowej, czy w danym miejscu czekają na was jakieś dodatkowe atrakcje oprócz dostępu do SPA. Do najczęstszych z nich należą: wstęp na basen, siłownię, salę fitness lub do strefy wellness z saunami i łaźnią parową.

  • Winda i parking – to dwa udogodnienia, które ułatwią codzienność. Możliwość zaparkowania tuż pod budynkiem i dzięki temu uniknięcia dźwigania szmat drogi toreb z zakupami lub sportowego ekwipunku to nieoceniony atut. Podobnie ma się sprawa z windą. Zamiast wnosić sprawunki, wózek lub rzeczy dla dziecka na trzecie czy czwarte piętro, lepiej je dostarczyć windą, prawda? Zwróć uwagę na obecność obu elementów zwłaszcza, jeśli zamierzasz wypoczywać z dziećmi, masz trudności z wchodzeniem po schodach, słabą kondycję lub na wyjeździe będą towarzyszyć ci osoby starsze. Winda i parking sprawią, że pobyt będzie jeszcze bardziej komfortowy!

Naszym zdaniem to kluczowe kwestie, jakie należy wziąć pod uwagę przy wyborze idealnego dla siebie apartamentu ze SPA, choć tak naprawdę można by wymienić jeszcze kilka innych, niemal tak samo ważnych. Miej je na względzie w trakcie przeglądania ofert, a z pewnością znajdziesz idealne lokum na urlopowy wyjazd!