Co zobaczyć odwiedzając Bielsko.

atrakcje Bielska

Atrakcje Bielsko

Bielsko-Biała - miasto kontrastów

Bielsko-Biała to miejsce, gdzie historia spotyka się z nowoczesnością. To miasto pełne kontrastów, które każdego roku przyciąga turystów swoją unikalną atmosferą i bogactwem atrakcji.

Zwiedzanie zabytków

Jednym z głównych punktów na liście atrakcji Bielsko jest zwiedzanie zabytków. Na czele stoi Zamek Sułkowskich, który obecnie pełni funkcję Muzeum Śląska Cieszyńskiego. Innym miejscem wartym odwiedzenia jest Katedra św. Mikołaja - najstarszy kościół w mieście.

Spacer po Starym Mieście

Kolejnym punktem na mapie atrakcji Bielsko powinien być spacer po Starym Mieście. Urokliwe kamienice, ciasne uliczki i tętniące życiem kawiarnie tworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca.

Aktywnie w Błoniach

Miłośnicy aktywnego spędzania czasu z pewnością docenią Błonia - ogromny park miejski, w którym można spacerować, biegać czy jeździć na rowerze. Znajduje się tu także stadion lekkoatletyczny oraz liczne place zabaw dla dzieci.

Kultura i sztuka

Bielsko-Biała to miasto, które tętni kulturą. Można tu odwiedzić Teatr Polski, Bielską Galerię BWA oraz Kino Rialto. Dla miłośników sztuki polecamy wizytę w Muzeum Techniki i Włókiennictwa - Oddziale Muzeum Śląskiego w Katowicach.