Beskid Niski najciekawsze miejsca do zobaczenia

Beskid Niski

Pomysły na spędzenie czasu w Beskidzie Niskim

Aby Twój pobyt w Beskidzie Niskim był jak najpełniejszy, przygotowaliśmy listę wspaniałych miejsc do odwiedzenia i rzeczy do zrobienia, na których możesz polegać podczas wakacji. Zapraszamy również do skorzystania z naszej bezpłatnej mapy atrakcji Beskidu Niskiego, którą możecie pobrać na swój telefon wraz z aplikacją: [Mapa Beskidu Niskiego].

Jak już wspomnieliśmy, wybraliśmy Dukiel jako punkt wyjścia w Beskid Niski. Nocowaliśmy w apartamencie Rynek 2. Szczerze możemy polecić to miejsce. Jedynym minusem jest to, że latem hałas samochodów jadących w kierunku skrzyżowania Barvinek jest nieco słyszalny przy otwartych oknach. Rekompensuje to jednak z nawiązką czystość i wygoda, w pełni wyposażona kuchnia, parking na terenie obiektu, pyszne świeże pieczywo z cukierni Rynek, a w lokalu można zjeść wyśmienity obiad Browar Dukla w zasięgu kilku minut iw pobliżu.

Takie słowa usłyszałem od mojej przyjaciółki, gdy zaproponowałem jej spędzenie weekendu na zachód od Beskidu Niskiego. Zgadza się... Przecież sama nazwa sugeruje, że z tym Beskidem może być coś nie tak. Góra, choć tak mała, jest prawie pusta i prawie nie ma schronienia. Poza tym nadal jest gęsto zalesiona, bez widoku z góry, a wszędzie krzaki. Czy warto tam iść?

Pomysły na to, co warto zobaczyć będąc w Beskidzie Niskim

W tym wpisie znajdziesz opisane najciekawsze miejsca w Beskidzie Niskim wraz ze zdjęciami i przydatnymi informacjami. Wybraliśmy je tak, aby każdy znalazł tu coś dla siebie – wędrowca, miłośnika przepięknych widoków, ciekawskiego historii i niezwykłej kultury, ale też fana zachwycającej architektury i technologii. Beskid Niski jest tak różnorodny, że każdy znajdzie coś dla siebie. Razem pojedziemy w najbardziej ekskluzywny, zielony i spokojny zakątek województwa podkarpackiego - Beskid Niski!

Beskid Niski obfituje w niesamowite zabytki i zakątki, które trzeba odwiedzić. W tym wpisie znajdziecie najciekawsze wpisy, które sami wielokrotnie odwiedzaliśmy. Dzięki temu łatwiej będzie Wam zorganizować własne przygody w tym urokliwym zakątku Polski, a jesteśmy pewni, że również w sercu poczujecie, że „Beskid Niski jest bliski Waszemu sercu”. Byłem tu raz i możesz być pewien, że planujesz wrócić. Bo tu znajdziesz spokój, wewnętrzną harmonię, a czasem ucieczkę od pędu codzienności. Sprawdź, co warto zobaczyć w Beskidzie Niskim!

Dla tych, którzy spacerują po wzgórzach dla nacieszenia się widokiem, w Beskidzie Niskim też coś się znajdzie (wbrew pozorom!). Wystarczy wybrać górę, na której znajduje się wieża strażnicza. Na zachód od Beskidu Niskiego mamy aż trzy takie: Jaworze, Ferdel i Cergowa. Z każdego z nich widać nawet Tatry!

Pomysły na to, co zjeść będąc w Beskidzie Niskim

Więc co? Czyli placki ziemniaczano-kaszane z sosem grzybowym. To jest stek z kalafiora. Taki cudowny gulasz z selerem, pożarty przez mięsożercę Piotra. Sylwia też wplata do swojej kuchni typowe łemkowskie potrawy (o których napiszę w punkcie 10) i robi pyszne desery! Na śniadanie mieliśmy świeży chleb, który codziennie piekła.

Moglibyśmy się tu „zagubić” na dłużej, gdybyśmy serwowali pyszną kawę i sernik w Starym Domu Zdrojowym, czy lokalne przysmaki w Dziurnówce. Podpowiem też, jeśli bardzo tęsknicie za cywilizacją w postaci lodziarni czy aquaparków, u nas też je znajdziecie.

Zacznę od tego, że Sylwia stawia na lokalną kuchnię. Nie jest wielką fanką modnych słów, takich jak „jedzenie na zero kilometrów”, ale pasuje tutaj. Większość używanych przez nią warzyw, owoców i ziół pochodzi z własnej działki w ogrodzie. Każdy gość może przejść się po uprawach i zobaczyć, co tam rośnie. Używa się ich do robienia marynat, dżemów i syropów śniadaniowych.