Lekko uszkodzone samochody z zagranicy – jak i gdzie kupić?.

  lekko uszkodzony samochód

  Lekko uszkodzone samochody z zagranicy – gdzie szukać i dlaczego warto kupić u importera?

  Kupno lekko uszkodzonego samochodu z zagranicy to dobra opcja, jeśli zależy ci na niższej cenie, w miarę niskim przebiegu (choć tu wiele zależy od kraju pochodzenia), bogatym wyposażeniu i dobrym stanie karoserii (takim odznaczają się zwłaszcza auta z Francji i Włoch, gdzie panuje ciepły, łagodny klimat). Gdzie ich szukać, czy warto kupić takie auto bezpośrednio u importera, a jeśli tak, to z jakich powodów? Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz poniżej.

  Gdzie szukać lekko uszkodzonych samochodów z zagranicy?

  Pierwszy wybór to najczęściej portale ogłoszeniowe typu OTOMOTO czy OLX. I prawda, można tam znaleźć sporo godnych uwagi ofert, ale w głównej mierze dotyczą one samochodów używanych a nie stricte uszkodzonych, co znacznie ogranicza pole manewru. Te oczywiście się pojawiają, jednak przeważająca część z nich pochodzi od osób prywatnych, które nie są w stanie wystawić faktury VAT marża czy zapewnić możliwości zakupu z wykorzystaniem kredytowania. Poza tym większość widniejących tam ogłoszeń dotyczy samochodów uszkodzonych z rodzimego rynku, użytkowanych przez kilka/kilkanaście lat na polskich drogach, których stan często pozostawia wiele do życzenia. Niezbyt łaskawy dla blacharki jest także panujący u nas klimat.

  Drugie miejsce, gdzie można szukać lekko uszkodzonych samochodów z zagranicy, to zagraniczne portale ogłoszeniowe typu Mobile.de czy Autoscout24 albo serwisy aukcyjne. Liczba dostępnych tam ofert jest przeogromna. Niemniej trzeba mieć świadomość, że są to portale pośredniczące w sprzedaży, których celem jest zapewnienie możliwości nawiązania kontaktu z właścicielem danego pojazdu. To oznacza, że w przypadku chęci zawarcia transakcji, trzeba jej dopełnić na odległość lub udać się na miejsce we własnym zakresie. Tak samo wygląda sytuacja z transportem zakupionego samochodu do kraju. Cała logistyka, związane z tym formalności i koszty leżą po stronie kupującego.

  Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by skorzystać z pomocy fachowców lub firm, które się tym zajmą, przy czym wygeneruje to dodatkowe opłaty. W ostatecznym rozrachunku całe przedsięwzięcie może okazać się mało opłacalne, zwłaszcza jeśli samochód przedstawiany jako egzemplarz w dobrym stanie, w rzeczywistości będzie wymagał drogich napraw.

  Ale jest jeszcze jedna możliwość – to skorzystanie z oferty dealera zajmującego się importem i sprzedażą lekko uszkodzonych samochodów z zagranicy na większą skalę. W tego typu miejscach samochody dostępne są od ręki, więc kwestia przywozu auta do kraju i związanego z tym zachodu zostaje rozwiązania. Ale to niejedyne zalety.

  3 powody, dla których warto kupić lekko uszkodzony samochód z zagranicy bezpośrednio u importera

  Pewna historia pojazdu i możliwość oględzin na miejscu

  Dealerzy samochodów uszkodzonych sprowadzają pojazdy bezpośrednio z ubezpieczalni albo od firm specjalizujących się w eksporcie aut powypadkowych. Takie pojazdy mają udokumentowaną historię i przebieg, więc nie ma mowy o nieścisłościach. Poza tym często obserwowane u mniejszych sprzedawców czy osób prywatnych przygotowywanie samochodu pod sprzedaż nie jest przez nich praktykowane. Dlaczego? Bo takie działanie jest czasochłonne, opóźnia termin wystawienia auta na sprzedaż, a dodatkowo może rodzić późniejsze kłopoty w postaci reklamacji. Masz więc realny ogląd na to, jakich prac będzie wymagało auto i na podstawie tego możesz zdecydować, czy chcesz nabyć pojazd, czy nie. Jedyny wyjątek stanowi „stawianie auta na koła”, by ewentualnie umożliwić nabywcy przejazd do domu.

  Co więcej, znajdujące się na placu pojazdy można obejrzeć i dzięki temu uniknąć kupowania „w ciemno”, jedynie na podstawie zawartych w ogłoszeniu zdjęć, co zdarza się często przy korzystaniu z portali aukcyjnych czy zagranicznych serwisów. Nie trzeba też organizować wyjazdu za granicę w celu zweryfikowania stanu technicznego pojazdu ani wynajmowania kogoś, kto zrobi to za nas za stosowną opłatą. Mając to na względzie, ostateczna cena zakupu auta u dealera może okazać się porównywalna do tej, jaką przyszłoby zapłacić, sprowadzając auto we własnym zakresie. To jednak nie wszystko.

  Niższe ceny niż u prywatnych sprzedawców i w niewielkich komisach

  Lekko uszkodzone samochody z zagranicy oferowane przez dealerów z reguły są tańsze aniżeli te proponowane przez prywatnych sprzedawców lub właścicieli niewielkich komisów. Powód? Stałe dostawy pozwalają wynegocjować lepsze warunki współpracy, a transport kilku samochodów na lohrze umożliwia rozłożenie jego kosztu na wszystkie egzemplarze i w efekcie tego na kilku nabywców zamiast jednego. To z kolei przekłada się na atrakcyjniejsze ceny dla klientów.

  Oszczędność czasu i mniej obowiązków.

  Kupując auto bezpośrednio u dealera, gdzie wybór jest szeroki, tracisz mniej czasu na poszukiwania idealnego modelu. Istnieje bowiem duża szansa, że znajdziesz u niego to, czego szukasz. Prawdopodobnie zaliczysz też mniej wizyt w różnych komisach i zdejmiesz z siebie ciężar organizacji wyjazdu za granicę oraz dopełniania wielu formalności, takich jak kontakt z właścicielem, zawarcie umowy kupna-sprzedaży, wynajem lawety czy załatwienie tablic wywozowych. Trudność w realizacji chociażby części z tych zadań może stanowić nieznajomość języka. Dlatego, o ile to możliwe, warto skorzystać z usług importera.

  Lekko uszkodzone samochody z zagranicy – jak znaleźć dealera takich pojazdów?

  Tyle o zaletach. Ale jak znaleźć profesjonalną firmę, która zajmuje się importem i sprzedażą lekko uszkodzonych samochodów z zagranicy? Najlepiej posiłkować się wyszukiwarką Google. Wpisując frazy, zawierające hasła: „uszkodzone” lub „z zagranicy”, można trafić m.in. na firmę ICD Auto w Kętach, która funkcjonuje w branży od ponad 15 lat.

  Aktualnie przedsiębiorstwo ma w swojej ofercie ponad 500 pojazdów najróżniejszych marek, z czego większość stanowią uszkodzone samochody osobowe. Prócz nich w regularnej sprzedaży obecne są samochody dostawcze (ok. 40-50 sztuk miesięcznie), w głównej mierze bez większych uszkodzeń, oraz auta specjalne, w tym karetki z wyposażeniem według specyfikacji transportowej.

  Pojazdy pochodzą z południa Francji, gdzie panuje ciepły, lekki klimat, więc mają zdrową blacharkę. Każdy z samochodów ma udokumentowaną historię i przebieg. Niemniej jego stan techniczny można dodatkowo sprawdzić na miejscu, na stacji diagnostycznej.** Firma jako dowód zakupu wystawia fakturę VAT marża zwalniającą z 2% podatku w US, dopełnia części formalności związanych z akcyzą, przekazuje komplet dokumentów niezbędnych do rejestracji i oferuje transport pojazdu autolawetą na wskazany adres.**

  Samochody stoją na placu w Polsce, więc można je przed zakupem obejrzeć i uzyskać informacje na temat wymaganych napraw. Aktualne ogłoszenia pojazdów wystawionych na sprzedaż można przejrzeć na ich stronie internetowej: icdauto.com.