Jak znaleźć najlepszy Nocleg w Szczyrku.

nocleg Szczyrk

Nocleg Szczyrk

Przeglądasz kolejne oferty, ale nie wiesz, na który nocleg w Szczyrku się zdecydować? Co wybrać: hotel, apartament czy pensjonat? Wszystko uzależnione jest od twoich potrzeb i możliwości finansowych. Niemniej musisz zdawać sobie sprawę, że każde z rozwiązań ma swoje mocne i słabe strony, które należy wziąć pod uwagę w procesie decyzyjnym. By ułatwić ci rozeznanie w temacie, przedstawiamy najważniejsze z nich.

Nocleg Szczyrk – wady i zalety najpopularniejszych obiektów noclegowych Zdecydowaną większość bazy noclegowej Szczyrku stanowią hotele, apartamenty na wynajem oraz pensjonaty (domy wczasowe), dlatego skupimy się na omówieniu właśnie ich mocnych i słabych stron. A zaczniemy od hoteli.

Hotele – wady i zalety

Niekwestionowanym plusem hoteli jest wysoki standard obsługi połączony z dużą dostępnością atrakcji i usług dodatkowych, takich jak budzenie na życzenie, pranie czy transfer na lotnisko. W cenę pobytu wliczone są także: sprzątanie pokoi, wyżywienie, dostęp do darmowego Wi-Fi. Poza tym na miejscu działają kawiarnie i restauracje, w których można pysznie zjeść. W przypadku tego typu obiektów sporo osób docenia możliwość łatwej rezerwacji pokoi przez system na stronie czy portale podróżnicze oraz możliwość wcześniejszej weryfikacji wolnych terminów. Niemniej pobyt w hotelu wiąże się też z kilkoma minusami. Pierwszym z nich są wysokie ceny, które wzrastają wprost proporcjonalnie do standardu. Drugim – mniejsza przestrzeń w pokojach, co przekłada się na wygodę, a trzecim – obowiązek dostosowania się do panujących zasad i mniejszy spokój. Podczas pobytu w hotelu należy przestrzegać ciszy nocnej i stawiać się na posiłki o określonych porach. Na korytarzach jest dość głośno, a przy dużym obłożeniu również tłoczno. To z kolei może okazać się dość uciążliwe, jeśli lubicie kameralny klimat lub na wyjeździe towarzyszą wam małe dzieci, które w ciągu dnia mają jeszcze drzemki (hałas dobiegający zza drzwi może je budzić lub utrudniać zasypianie).

Dla kogo to dobre rozwiązanie?

Nocleg w Szczyrku w hotelu to doskonała opcja dla tych, którzy szukają maksimum komfortu, oczekują najwyższej jakości i obsługi premium (dotyczy cztero- i pięciogwiazdkowych obiektów). Z zakwaterowania będą zadowoleni także ci, którzy planują spędzać większość czasu na mieście i lubią mieć dostęp do umilających pobyt atrakcji bezpośrednio tam, gdzie się zatrzymali. To też rewelacyjna opcja dla par, osób w delegacji i podróżach służbowych.

Apartamenty na wynajem – wady i zalety

Drugie pod względem popularności, jeżeli chodzi o nocleg w Szczyrku, są apartamenty na wynajem. To przestronne lokale, które oferują dużą ilość miejsca, wygodę i prywatność. Z uwagi na to, że ich liczba w budynku jest mocno ograniczona, gwarantują ciszę i spokój. Doskonale wyposażone, z łazienką, salonem, sypialnią i aneksem kuchennym, dzięki czemu można poczuć się w nich jak w domu. Zatrzymując się w nich, można liczyć na pełną swobodę i brak wymogu dopasowania się do sztywnych ram. Plan dnia można organizować wedle upodobań, nie uwzględniając z góry narzuconych schematów. Co więcej, wynajem apartamentu to korzystniejsza finansowo opcja, zwłaszcza że opłatę za pobyt można rozłożyć na kilka osób.

Niemniej w opozycji do powyższych zalet jest też kilka takich aspektów jak konieczność samodzielnego przygotowywania posiłków lub stołowania się na mieście, w wyniku czego koszty wyjazdu będą wyższe, jak i spoczywający na najemcach obowiązek utrzymywania porządku i czystości. Sporym minusem jest też ograniczona liczba lokali, przez co ich dostępność w sezonie jest mniejsza, a to z kolei rodzi konieczność rezerwacji z dużym wyprzedzeniem. Wspomnieć trzeba też, że cena za pobyt z reguły jest niższa niż w hotelach, ale i tak utrzymuje się na dość wysokim poziomie. Choć i tu nie ma reguły i wiele zależy od jakości wyposażenia oraz standardu.

Dla kogo to dobre rozwiązanie?

To opcja idealna dla rodzin z dziećmi i grup znajomych, które chcą wypocząć na własnych warunkach, cenią sobie przestrzeń, spokój, lubią przygotowywać posiłki i mieć kontrolę nad tym, co jedzą i podają swoim dzieciom. Z zakwaterowania najbardziej zadowolone będą osoby, które zamierzają spędzać większość czasu razem, w mieszkaniu, oddając się ulubionym zajęciom/hobby. Wynajem apartamentów w Szczyrku to doskonała okazja na leniwy wypoczynek w otoczeniu wspaniałych krajobrazów, piękna przyrody, z dala od miejskiego zgiełku.

Pensjonat – wady i zalety

Nocleg w pensjonacie to najbardziej budżetowa opcja spośród wszystkich wymienionych. Obiekty często usytuowane są na obrzeżach miasta, gdzie okolica jest spokojniejsza i bardziej sprzyja relaksowi na łonie natury. Dużym atutem jest także swojski klimat, parking tuż pod budynkiem i lokalizacja w pobliżu sklepu czy restauracji, by klienci nie musieli daleko jeździć po prowiant czy na obiad. Nierzadko też właściciele zapewniają w cenie wyżywienie lub udostępniają gościom wspólną kuchnię i salon z TV oraz umożliwiają wyjście na taras lub do ogrodu.

Nie da się jednak ukryć, że pokoje w pensjonatach odbiegają poziomem standardu od kilku gwiazdkowych hoteli, na miejscu nie ma tylu wygód ani umilających pobyt atrakcji. Poza tym w domach wczasowych/willach w sezonie wiosenno-letnim często odbywają się wesela i imprezy okolicznościowe, co bezpośrednio odbija się na komforcie wypoczynku gości. Co więcej, w wielu przypadkach dostęp do Wi-Fi jest płatny. To jak, już wiesz, gdzie zatrzymasz się na najbliższym wyjeździe? Będzie to hotel, pensjonat, czy może zdecydujesz się na wynajem apartamentów? Szczyrk ma pod tym względem wiele do zaoferowania a mocno rozbudowana oferta sprawia, że bez problemu można znaleźć lokum spełniające wymagane kryteria. Określ więc oczekiwania, weź pod uwagę omówione kwestie, przejrzyj interesujące oferty i zarezerwuj nocleg już dziś!