Wisła historia miasta w Beskidach

wisła miasto

Co warto wiedzieć o Adamie Małyszu

Na serio! Adam Małysz jest w całości wykonany z białej czekolady! jak żywy. Co więcej, jest na bieżąco konserwowana i uzupełniana na straty. Może straty są zbyt częste, bo teraz Adama chroni szklana gablota. Och, będzie miał kęs... a ty, który kawałek Adama spróbujesz jako pierwszy?

Chyba każdy zna Adama Małysza i Wisłę – jego rodzinne miasto, gdzie bogata kariera sportowa przyniosła mu jeszcze większą sławę. Każdy, kto odwiedzi galerię, zobaczy, jak udana była ta sportowa przygoda. W galerii można podziwiać wszystkie trofea zdobyte przez Adama Małysza w zawodach krajowych i międzynarodowych. Najcenniejsze są oczywiście medale olimpijskie zdobyte w Salt Lake City i Vancouver, medale mistrzostw świata i kryształowa kula mistrza świata. Ponadto kolekcja wzbogaca się o inne pamiątki po meczach, takie jak napierśniki i sprzęt sportowy używany przez Orły Wisły na przestrzeni lat. Dla fanów sportów motorowych nie lada gratką będą też pozycje związane ze startami Adama Małysza w rajdach terenowych, w tym w najtrudniejszym rajdzie świata – Rajdzie Dakar. W galerii można również kupić bibeloty związane z najsłynniejszymi mieszkańcami Wisły. Godziny otwarcia Galerii Trofeów im. Adama Małysza można na bieżąco sprawdzać w Internecie. Wejście do Galerii A. Małysz jest płatne, a na jej zwiedzenie potrzeba około 30 do 60 minut.

Tylko z tym zdjęciem warto wybrać się do galerii sportowych trofeów Adama Małysza. Wszystkie te mniej lub bardziej okazałe trofea i medale będą miały odpowiednie znaczenie. Nawet osoby nieinteresujące się sportem widzą, że jest w nim nie tylko wartość artystyczna, ale także potężny bagaż emocjonalny, w tym te mniej pozytywne, jak strach i napięcie z nim związane. Jeśli nie pojedziesz w góry, będą tylko bibelotami w gablocie.

Co zobaczyć w Wiśle

To kolejne magiczne miejsce nad Wisłą. Zdecydowanie inaczej wśród Beskidów. To zasługa „Czarodziejskiego Drzewa” Cieńkowa. To urokliwe miejsce na beskidzkiej mapie jest zdecydowanie warte odwiedzenia. Choćby po to, by razem przeżyć zachód słońca.

Ładowanie poziomu energii. Możesz dalej szukać miejsc do zobaczenia w Wiśle. Na przykład ciekawym znaleziskiem jest syrenka. Zwykle syreny kojarzą nam się z Warszawą, ale może to stereotyp? Szczerze mówiąc, do dziś nie wiemy, jaka jest główna idea tego pomnika syreny. Jeśli wiesz, napisz w komentarzu.

Zalew Wisła Czarne i zapora na Jeziorze Czerniańskim to obowiązkowe atrakcje turystyczne Wisły. Zdecydowanie warto odwiedzić to ciekawe miejsce. To trochę poza centrum miasta, ale bez problemu można zaparkować samochód na pobliskim bezpłatnym parkingu. Wokół jeziora znajduje się kilka ciekawych punktów widokowych. Trochę jak w Solinie, ale bez komercji.