Wynajem apartamentów Szczyrk

wynajem apartamentów w Szczyrku

Wynajem apartamentów w Szczyrku

Niepewna sytuacja w Europie i rosnąca inflacja powodują, że ostrożnie podchodzimy do dużych inwestycji. Jednocześnie niskie stopy procentowe nie zachęcają do trzymania oszczędności w banku, bo tracą na wartości. Dlatego najlepiej zabezpieczyć kapitał, lokując go w aktywach, których wartość rynkowa wzrośnie, a jednocześnie będą generować zyski. Mogą nimi być np. mieszkania na wynajem krótkoterminowy w zimowej stolicy kraju – Szczyrku.

Idealna lokalizacja pod wynajem apartamentów? Szczyrk jedną z nich!

Nie bez powodu już we wstępie wspominamy o Szczyrku jako jednej z lepszych lokalizacji do inwestowania w rynek nieruchomości. Miasto stanowi jeden z największych ośrodków narciarskich w Polsce. Ma bardzo rozbudowaną infrastrukturę okołoturystyczną – w miejscowości działa kilka kolejek/wyciągów, dwa duże ośrodki sportowo-rekreacyjne, a miłośnicy szaleństwa na śniegu mogą korzystać z 50 km tras na jednym karnecie. Ponadto dostępne są liczne szlaki turystyczne i trasy rowerowe o różnym stopniu zróżnicowania, dzięki którym można aktywnie wypocząć nie tylko w sezonie zimowym, ale i po jego zakończeniu.

To wszystko sprawia, że turyści chętnie wybierają Szczyrk na miejsce wypoczynku. Rok rocznie miasto odwiedza ponad 700 tys. osób, które potrzebują noclegu. Warto wykorzystać ten potencjał, tym bardziej że miejscowość jest atrakcyjna pod względem biznesowym. Ograniczona ilość gruntów pod projekty budowlane powoduje, że cena za m2 powierzchni w mieście systematycznie rośnie. W ciągu 5 lat poszła w górę o 100% i prognozuje się, że w najbliższych latach ta tendencja się utrzyma. To oznacza, że dziś zakupiona nieruchomość w przyszłości będzie miała zdecydowanie większą wartość rynkową niż teraz. Miejsc, w których możesz ulokować kapitał jest sporo. Sfinansować możesz nieruchomość na rynku wtórnym, pierwotnym lub w condohotelu. Najwygodniejszą z wymienionych jest ostatnia opcja. Warto więc poznać jej kilka zalet.

Wynajem apartamentów w Szczyrku – dlaczego condohotel to dobre rozwiązanie?

Obsługa lokalu na wynajem wiąże się z wieloma obowiązkami. W przypadku condohoteli cały ciężar działań z nią związany spada na operatora. To on zajmuje się utrzymaniem mieszkania, jego konserwacją i sprawami zarządczymi. Dba także o promocję miejsca i jego regularne obłożenie. Inwestor staje się więc właścicielem bezobsługowego apartamentu, z którego czerpie zyski, a równolegle może prowadzić inną działalność zarobkową. Co więcej, w condohotelach sprzedaje się mieszkania pod klucz – w pełni urządzone na bazie projektu sporządzonego przez architekta. Inwestorów nie dotyczą zatem żadne prace remontowo-wykończeniowe. Po zakupie mogą od razu zacząć wynajmować lokal.

Istotne znaczenie ma też wspomniana już lokalizacja. Tego typu przedsięwzięcia powstają w rejonach o dużym potencjale finansowym i perspektywach dobrego zarobku. Nierzadko w miejscach premium, które w innym wypadku byłyby niedostępne dla inwestora. A prestiż rzutuje na cenę. Dlatego jeśli chcesz osiągać zadowalające zyski, a przy okazji nie tracić czasu na poszukiwania atrakcyjnej lokalizacji, sfinansowanie apartamentu w condohotelu będzie najlepszym wyjściem.

Jak i ile zarobisz?

Kwestia zarobków przedstawia się następująco. Zyski za wynajem apartamentów w Szczyrku, w condohotelu, uzyskuje się na jeden z dwóch sposobów. Pierwszy z nich to procentowy podział zysków z rocznego najmu między właściciela a operatora. Zwykle inwestor otrzymuje 60-70%, a reszta trafia do zarządcy budynku. Drugi model to gwarantowany kilkuprocentowy zysk (zwykle 6-7%) w skali roku, naliczany od ceny apartamentu bez wykończenia. Sam decydujesz, jaki model będzie dla ciebie odpowiedniejszy.

Wynajem apartamentów to może być intratna inwestycja, o ile ulokujesz fundusze we właściwym miejscu. Zaczniesz zarabiać od razu, zyskasz zabezpieczenie na przyszłość, a przy okazji uchronisz kapitał przed spadkiem wartości. Jeżeli jesteś zainteresowany inwestycją tego typu dowiedz się więcej na https://www.metaresidence.pl/