Najlepsze ubrania na zimowe wędrówki po górach

zimowe-gorskie-ubrania

Wskazówki dotyczące przygotowania do zimowych wędrówek po górach.

 • Rozpocznij wędrówkę tak wcześnie, jak to możliwe.
 • Zacznij od małej gwiazdki. W każdym sezonie Twoja pierwsza zimowa wędrówka powinna być krótkodystansowa, aby przetestować swój sprzęt.
 • Unikaj pocenia się.
 • Nie bój się zdjąć warstwy, gdy zrobi się ciepło.
 • Rób więcej krótkich przystanków zamiast kilku długich.
 • Noś w torbie dodatkową górną warstwę na wypadek, gdyby zrobiło się zbyt zimno.
 • Miej dodatkową parę suchych skarpet i plastikowe torebki na wypadek, gdyby buty przemokły.
 • Idź tylko po wyznaczonej trasie.
 • Sprawdź kijkami turystycznymi, czy nie ma solidnego podłoża, jeśli śnieg pokrywa drogę.
 • Zaplanuj swoją trasę wzdłuż dróg ze schroniskami.
 1. Warstwa, warstwa, warstwa.
 2. Termiczne warstwy bazowe odprowadzające wilgoć.
 3. Noś termoizolacyjne rękawice, skarpety, buty i czapkę.
 4. Przynieś dodatkową parę skarpet i rękawic na wypadek, gdyby zamokły.
 5. Przynieś izolowany termos (na ciepły napój) i izolowaną butelkę z wodą (aby nie zamarzła).
 6. Jedz więcej niż normalnie podczas wędrówki (wędrówka zimą wymaga więcej wysiłku, więc będziesz głodniejszy).
 7. Wybierz szlak turystyczny w słońcu.
 8. Zaplanuj wędrówkę tak, abyś wędrował w najcieplejszych godzinach dnia. Zimą słońce szybko zachodzi, zwłaszcza w górach, więc zaplanuj, że skończysz do połowy popołudnia.
 9. Bądź w ruchu. Lepiej jest robić częstsze, ale krótsze przerwy niż długą przerwę, w której szybko się ochłodzisz.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to dowiedzieć się, jak zimno będzie. Nie patrz tylko na prognozę pogody dla swojego miasta - w górach temperatury mogą być o wiele niższe. Skorzystaj z moich propozycji na Najlepsze aplikacje pogodowe dla wędrowców, aby uzyskać lepsze wyobrażenie o prognozie na szlakach.

Zalecenia dotyczące odzieży na zimowe wędrówki w górach.

Istnieje wiele opcji - jak kurtki polarowe, swetry wełniane, pulowery, kurtki softshellowe lub kurtki puchowe. To, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza, zależy od Twoich preferencji, przyzwyczajeń związanych z wędrówkami, a także od pogody w danym dniu. Lekki polar może wystarczyć w cieplejszy, spokojny dzień, ale na ekstremalne zimno lepiej mieć kurtkę puchową.

Tak więc to jest mój przegląd tego, w co się ubrać na zimowe wędrówki i rakiety śnieżne. Wiem, że ten system warstwowy zapewni Ci ciepło i suchość podczas następnej zimowej wędrówki. Pamiętaj tylko, aby nie dopuścić do przegrzania i spocenia się! Czy masz wskazówki dotyczące odzieży na zimowe wędrówki? Zostaw je w komentarzach.

To nie jest nauka o rakietach, aby przygotować się do zimowych aktywności na świeżym powietrzu. Najważniejsze, aby nigdy nie lekceważyć gór - niewystarczający sprzęt może spowodować poważne kłopoty. W zimowych wędrówkach "mniej znaczy więcej" z pewnością nie ma zastosowania. Wręcz przeciwnie, dobrze jest mieć więcej warstw i akcesoriów - jeśli nie masz ich na sobie, miej je przygotowane przynajmniej w plecaku. Na wszelki wypadek. Mówi się, że nie ma złej pogody, jest tylko złe ubranie. My w Black Hill Outdoor naprawdę w to wierzymy i dlatego naszym celem jest dostarczenie Ci najlepszej możliwej odzieży. Wełna Merino jest doskonałą warstwą bazową, izolacją, a w łagodnych warunkach nawet warstwą zewnętrzną. Wełny Merino nie powinno zabraknąć w żadnej outdoorowej szafie. Dzięki odpowiedniej odzieży, zimowe wędrówki są co najmniej tak samo przyjemne jak wędrówki w lecie. Odkryjmy więc zimową naturę!

5 wskazówek dotyczących zimowych wędrówek dla początkujących.

Pogoda się zmienia i rozmowy o zimie wkradają się do rozmów! Ale zanim nadejdzie śnieg i wszyscy będziemy absurdalnie podekscytowani i pędzimy na ośnieżone wzgórza i góry. Chciałem podzielić się z Wami moimi zimowymi wędrówkami dla początkujących, abyście mogli być trochę bardziej przygotowani na białe rzeczy.

Pomimo tego, że ten artykuł zawiera linki afiliacyjne, są to podstawowe informacje i wskazówki, które daję moim przyjaciołom, gdy organizują zimowe wędrówki dla małych grup. Zamieściłem tylko linki do marek produktów do zimowych wędrówek, których sam używam lub znam kogoś, kto mi je polecił.

Praktykuj zimowe wędrówki na krótkich i łatwych szlakach, aż staniesz się komfortowy z tempem i wymaganiami technik zimowych wędrówek. Kiedy już opanujesz podstawy i wygodnie zrozumiesz wędrówkę w zimnie i śniegu, wtedy możesz spróbować bardziej uciążliwych wyzwań zimowych.